Wynajem wózka widłowego krok po kroku
Wiele przedsiębiorstw wykorzystuje w swojej codziennej pracy wózki widłowe. Ich zakup to dość droga inwestycja, dlatego nie każdą firmę stać na to, by przeznaczyć znaczne środki finansowe na wózki widłowe (szczególnie jeśli dany sprzęt jest potrzebny jedynie czasowo, sezonowo). Istnieje jednak rozwiązanie – wynajem wózka widłowego. Gdzie można znaleźć dobrą wypożyczalnię? Jak wygląda bezpieczny wynajem wózków widłowych?
Na jakie parametry wózków widłowych zwrócić uwagę?
Wynajmowane wózki widłowe powinny mieć określone parametry. Firmy zainteresowane wynajmem takich urządzeń powinny zwrócić uwagę na udźwig i wymiary pojazdu, jego środek ciężkości oraz wysokość podnoszenia. Ważna jest także świadomość, po jakim gruncie wózek widłowy będzie się poruszać.
Przeczytaj również: Jakie są rodzaje wózków widłowych? Budowa i zastosowanie
Warianty wynajmu wózka widłowego
Wynajem wózka widłowego od renomowanych wypożyczalni może się odbywać na dwa sposoby – krótkoterminowo i długoterminowo. Pierwszy wariant jest skierowany do firm, które potrzebują danego pojazdu na krótki czas (np. do czasowych robót budowlanych, jednorazowych zleceń). Według ogólnych zasad (szczegóły mogą być inne w każdej wypożyczalni) wózki widłowe w ramach wynajmu krótkoterminowego mogą być realizowane doraźnie, z natychmiastowym zwrotem. Najem może trwać dzień, kilka dni, kilka tygodni, kilka miesięcy. W autoryzowanym serwisie ładowarek teleskopowych DIECI praktykuje się raczej wynajem z płatnościami za dobę.
Długoterminowy, kilkuletni najem wózka widłowego jest popularny wśród tych firm, których nie stać na zakup własnego urządzenia, a potrzebują go niemal codziennie.
Jak przebiega wynajem wózka widłowego?
Zanim wynajmiemy wózek widłowy, należy określić, jaki typ urządzenia jest nam potrzebny (nazwa, parametry, możliwości finansowe). Konieczne będzie też ustalenie, czy wynajem będzie krótkoterminowy, czy raczej długoterminowy. W pierwszym wypadku wystarczy skontaktować się z wybraną wypożyczalnią i zadeklarować chęć najmu. Klienci i wypożyczający podpiszą umowę i dokonają transakcji. Po określonym czasie należy oddać sprzęt do wypożyczalni.
W przypadku umowy długoterminowej najczęściej obowiązuje abonament za sprzęt. Klient zobowiązuje się zatem do uiszczania co miesiąc odpowiednią zapłatę (w ramach abonamentu za sprzęt, zapłata może być za dobę, tydzień, miesiąc).
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana